Nagrywanie teledysków

Teledysk to najbardziej efektowna forma przekazu. Oglądając teledyski na Youtube często skupiamy się na sferze audiowizualnej, która w kilka minut potrafi przedstawić ciekawą historię. Tworzenie bogatego w emocje teledysku jest wyzwaniem, które podejmujemy ochoczo. Nic tak bowiem nie zachwyca, jak natłok efektów wizualnych przy dobrej oprawie dźwiękowej.

Co jest ważne przy nagrywaniu teledysków

Podczas nagrywania teledysku ważne jest, by pamiętać, że widzowie skupiać się będą przede wszystkim na muzyce. Oczywiście będą i tacy, którzy wyłączą dźwięk i docenią wyłącznie film. Ważnym jest, by wypośrodkować doznania audio i wideo. Film ma być tłem do muzyki, a nie odwrotnie. Profesjonalne teledyski są wspaniałą formą promocji piosenek. Artyści coraz częściej wrzucają gotowe nagrania na serwisy typu Youtube, czy Facebook zwiększając zasięg i promocje dzieła.

Dobry teledysk w połączeniu z przeciętnym utworem zyska na uznaniu i całkowicie zmieni ogólny wydźwięk. Z drugiej strony przeciętny film z dobrym kawałkiem i tak będzie odtwarzany w kółko przez fanów. Warszawa daje niesamowite możliwości jeśli chodzi o wybór lokacji.Wiele firm oraz indywidualnych twórców korzysta z uroków stolicy. Teledyski w Warszawie najczęściej tworzone są przez rodzimą scenę hip-hopową.

Jak wygląda nagrywanie teledysku

Najpierw powinniśmy zadbać o dźwięk czyli piosenkę, a następnie nagrać do nich odpowiedni obraz. Nasz zespół odpowiednio dobierze sceny i lokacje, aby wydobyć z obrazu współmierną wartość. Wideo po nagraniu poddane jest obróbce i jest to najważniejszy element. Staramy się wówczas zmieścić jak najwięcej przekazu w czasie, który jest narzucony przez klienta. Stawiamy na emocje i efektowność, inaczej podchodzimy do ballad i utworów rockowych. Całość ma tworzyć produkt, który kojarzyć się będzie z jakością wykonania.

Jaki jest koszt nagrania teledysku

Nagrywanie teledysków to forma, która charakteryzuje się dużym zróżnicowaniem cenowym. Można nagrać utwór z obrazem za kilkaset złotych, ale można też użyć efektów specjalnych za kilkadziesiąt tysięcy. Ile kosztuje dobry teledysk? To, co nas ogranicza to budżet klienta. Jesteśmy w stanie podjąć się najbardziej karkołomnych zadań uzyskując przy okazji wspaniały efekt. Indywidualna wycena odbywa się na podstawie dostarczonych nam informacji. Wtedy zapada decyzja co do kosztów produkcji.

Gotowy do rozpoczęcia projektu?

Pracuj z nami!