Oglądając ulubiony film bądź serial skupiamy się głównie na jego przekazie i efektach audiowizualnych. Rzadko natomiast myślimy o czasie i procesie całej produkcji, która jest niezwykle czasochłonna. Tworzenie filmów to długotrwały proces liczony często w miesiącach, a niekiedy i latach. Co ciekawe sama produkcja nie należy do procesów z zakresu tych niebywale trudnych. Jeżeli mamy gotowy pomysł, to połowa sukcesu już za nami.
Co to jest i jak wpływa na proces realizacji projektu? Organizacja produkcji to bardzo ważny aspekt całego procesu. Podstawą dobrej organizacji jest zaangażowanie, działanie według schematów i restrykcyjna realizacja projektu w narzuconych normach czasowych. Proces tworzenia filmów składa się z trzech etapów – preprodukcji, produkcji oraz postprodukcji. Produkcja filmów to definicja odnosząca się do wykonania wyznaczonych czynności twórczych, organizacyjnych i technicznych, których efektem jest stworzenie filmu. Praca nad filmem wymaga profesjonalnego sprzętu, a także wykwalifikowanych pracowników w tym aktorów, statystów, dźwiękowców, scenografów i makijażystów. Biznes filmowy to ciężki kawałek chleba, z drugiej jednak strony, czyż nie teraz widać jego niesamowity rozwój?
Produkcja filmów jest dość długim procesem składającym się z kilku etapów. Przed właściwą produkcją musimy zmierzyć się z przygotowaniem, czyli preprodukcją. Tworzymy scenariusz, powierzamy zadania, tworzymy scenografię, zatrudniamy aktorów. Sam proces nagrywania jest najprzyjemniejszym momentem, gdyż trzymając się planu łatwo wykonać zamierzone czynności. Najbardziej złożonym procesem jest postprodukcja, gdzie musimy zmierzyć się z montażem. Z setek zarejestrowanych scen musimy wybrać te najlepsze i skupić się nad złożeniem dzieła w całość.
Każdy etap charakteryzuje się specyfikacją, która odpowiada za właściwy zakres prac. Na czym polega każdy z nich? Postprodukcja przygotowuje, produkcja tworzy, a postprodukcja składa materiał w całość. Na tym etapie uwaga ekipy filmowej skupia się wokół montażu obrazu, pracy nad efektami specjalnymi, dodaniem podkładów muzycznych, korekcji barwnej obrazu.
Kręcenie reklam, animacja, produkcja filmowa – Warszawa słynie z tego od lat. Studia filmowe prześcigają się w nowinkach technicznych, a firmy chętnie sięgają po sprawdzone tematy. Nasza agencja gotowa jest na kolejne wyzwania. Cena poszczególnych realizacji określana jest na podstawie informacji dostarczonych do nas poprzez formularz kontaktowy.