Produkcja spotów reklamowych

Spot reklamowy jest to krótkie dzieło w postaci filmu lub dźwięku, które może być emitowane w telewizji bądź na antenie radia. Ma ono za zadnie promować dany produkt, usługę bądź markę. Obecnie spoty reklamowe weszły na wyższy poziom tworzenia, gdyż oprócz czysto reklamowego charakteru przedstawiają często zabawną historię, która ma zaintrygować odbiorcę do ewentualnej interakcji. Samo słowo spot tłumaczy się z języka angielskiego jako punkt, kropkę. W połączeniu ze słowem reklamowy rozumie się jako synonim krótkiej formy reklamy.

Jak zrobić spot reklamowy

Zacznijmy od tego, co to jest spot? Spot reklamowy to najkrótsza forma reklamy. Do jego realizacji nie będziemy potrzebować zbyt wielu narzędzi pracy. Jak zrobić spot reklamowy, który zapadnie w pamięć? Wszystko jak zwykle opiera się na pomyśle, który ma trafić w punkt. Tym punktem może być słowo, gest lub przyciągająca grafika powstająca w procesie montażu.

Kwestia techniczna leży po naszej stronie, dlatego dołożymy największych starań, aby realizacja przebiegła koncertowo. Produkcja Dobrego spotu reklamowego to połączenie sztuki kinematografii i skuteczności marketingu, który odgrywa tu nie mniejszą rolę. Do promocji spotu przyda się konto w serwisie Facebook, dzięki któremu zwiększymy zasięgi. Prym na rodzimej scenie spotów reklamowych od lat wiedzie stacja TVN. Przykład: zapowiedź kolejnych sezonów ramówki wiosennej i jesiennej.

Jakie są różnice między filmem a spotem reklamowym

Najwalniejszą różnicą jest czas trwania tych form reklamy. Spot jest krótki i dosadny, musi natychmiast trafić w punkt i gust widza. Film reklamowy natomiast jest krótką historią, która ma urzec i zainteresować, a w końcowym rozrachunku wpłynąć na decyzję klienta odnośnie zakupu promowanego produktu. Spot telewizyjny musi mieć określoną długość. W krótkim czasie jego trwania musimy skupić się na najistotniejszym przekazie. Spoty reklamowe często używane są w serwisie Youtube. Szczegółowy cennik stworzenia spotu reklamowego dostarczamy po kontakcie z naszą agencją.

Gotowy do rozpoczęcia projektu?

Pracuj z nami!